İnternetten Gelen İsimsiz Mesajları Engellemek

  • İnternetten Gelen İsimsiz Mesajları Engellemek
  • İnternetten Gelen İsimsiz Mesajları Engellemek
  • İnternetten Gelen İsimsiz Mesajları Engellemek
  • İnternetten Gelen İsimsiz Mesajları Engellemek

Güzel bir cuma gününden merhabalar değerli ziyaretçilerim. Daha önceleri sizlere “Globfone” servisini tanıtmıştım bir çok kişinin işine yaradığını sitemdeki istatistikler ve yorumlar sayesinde öğrendim. Bu gün sizlere “internetten gelen isimsiz mesajları engelleme” yöntemini anlatmak istiyorum.

Globfone bildiğiniz üzere ücretsiz bir servis ve günlük belirli limitler dahalin de  telefon rehberinizde olan herhangi bir numaraya ücretsiz bir şekilde sms  göndermenize yarayan bir araç bu aracın detaylarını ve nasıl kullanılması gerektiğini daha önce burada anlatmıştım incelemek isterseniz. Ancak bu gün yapacak olduğumuz şey bunun tam tersi olacak biraz.

Telefon numaranızı  gizlemek gibi bir durum henüz yok bu nedenle telefon numaranızı paylaştığınız insanlar  bunu sadece sizlere iletişim sağlamak adına kullanmakla kalmaya bilir. Globfone servisini kullanarak sizlere rahatsız edici mesajlar göndere bilirler. Bu işi daha iyi yapan bir firma var mı bilmiyorum henüz ama en azından Globfone servisinden gelen mesajları  bu yazımı okuyarak engelleye bilirsiniz.

Hemen başlayalım isterseniz;

Öncelikle buradan Globfone servisinin ana sayfasına giriyoruz. Daha sonra sayfanın en sonuna inip “Other Pages” yazan kısmı buluyoruz.

Sol kısımda bulunan resimde gördüğünüz üzere bu menü altında “! Block My Number” kısmına tıklıyoruz. Bu linke tıkladığınızda sizleri farklı  bir sayfaya yönlendirmekte hemen onunda resmini atayım. Alt kısımdaki resimde  gördüğünüz ekranın karşınıza gelmesi gerekiyor eğer bu ekran karşınızdaysa sorun yok demektir işleme devam edebilirsiniz. “Number” yazan kısma telefon numaranızı giriyorsunuz  ancak telefon numaranızı girerken dikkat etmeniz gereken tek şey ülke kodu ile birlikte girmeniz. Türkiye için ülke kodu “+90” olarak belirtilmekte yani number kısmına girecek olduğunuz numaranın şu şekilde görünmesi gerekmekte “+905079993359”. Numarayı girdikten sonra hemen alt kısmında  bir onay kutucuğu bulunmakta buraya tıklayıp robot olmadığınızı kanıtlıyorsunuz. Daha sonra “Send confirmation SMS” butonuna tıklayıp bir süre bekliyorsunuz sistem numaranın sizlere ait olup olmadığını kontrol etmek için sizlere bir onay mesajı gönderiyor gönderilen mesajdaki karakterleri sistemde istenilen kutuca girip “Block my number” butonunu tıklıyoruz ve işlem tamamdır.

Artık tanımadığınızı  kişiler Globfone aracını kullanarak sizlere isimsiz bir şekilde mesaj gönderemeyecekler ve rahatsız edemeyecekler. Numaranızı block ettikten sonra isterseniz buradan girip sistemden tekrardan mesaj atmayı deneyerek sağlamasını yapabilirsiniz eğer numaranız block edilmişse kesinlikle  mesaj gönderilmeyecektir.

Abdullah TAŞ

Benliğini unutmayan kendine güvenen yaptığı işten mutlu olan yenilikçi ruha sahip olan ve en önemlisi sürekli kendini güncelleyen biridir. Bilişim konusunda tecrübe edinmek edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak için çalışıyorum.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla