Bilişim Eğitim Merkezi İşkur Destekli Eğitim Proğramı

Bilişim Eğitim Merkezi İşkur Destekli Eğitim Proğramı

Bu gün sizlere bilişim eğitim merkezinin yapmış olduğu iş-kur destekli eğitim programı hakkında bilgi edindikleri mi paylaşacağım.

Uzun bir süre önce bilişim konusunda kendimi geliştirme için özel bir eğitim firması arayışına girmiştim bir çok eğitim merkezine başvuruda bulunup geri dönüş aldım ancak verilen eğitimler benim bütçeme uygun olmadığından dolayı üzüntüye kapılmışken aklıma  kariyer.net geldi  burada yetiştirilmek üzere olan ilanlara bakamaya başladım sürekli olarak.

En sonunda aradığımı bulmuştum  bilişim eğitim merkezi yetiştirilmek üzere  sistem uzmanı ilanı vermişti ve tam olarak aradığım şeyde buydu hemen başvuruda bulunup cv’mi yolladım.Ancak tahmin edersiniz ki ne arayan oldu nede soran. Bu durumun yaşadığım şehirden kaynaklı olduğunu düşünmüştüm çünkü Gaziantep bu konuda bana göre kısır bir bölge olarak kalıyor. Eğitim firmalarının bir kısmı İstanbul lokasyonlu olarak kurulmuş ve sadece orada eğitim vermekte bir kısmı ise bir kaç yerde şube açmış lakin aralarında Gaziantep yok işte bilişim konusunda eğitim firmalarına kızmış olduğum konuda tam olarak bu…

Velhasılı lafı fazla uzatmayayım  kariyer.netten başvurumun ardından yaklaşık olarak 6 ay gibi bir zaman geçmişti yanlış hatırlamıyorsam  ve sonunda bir hafta sonu bilişim eğitim merkezi benim ile iletişime geçti eğitim hakkında şu şekilde bilgilendirilme yapıldı;

Kariyer.netten yapılmış olan başvurunuz değerlendirilip onaylanmıştır. Sistem uzmanı eğitimini almak için sizlerle bir ön görüşme sağlamamız gerekiyor ne zaman müsaitsiniz bilişim eğitim merkezi Kadıköy şubesine gelebilirmisin.

Bu şekilde bir konuşma ile karşılaşınca şaşırmıştım açıkcası çünkü cv’de  Gaziantep olarak ikamet yerin yazmaktaydı ve ses tonu sanki İstanbul’dayım da hemen gelmem gerektiğini söylemiş gibiydi. Bu durum üstüne  hemen gelemeyeceğimi ve Gaziantep’te olduğumu belirttim daha ve hemen sorular sormaya başladım

  • Eğitim ücretsiz mi?
  • Eğitim ne kadar sürecek?
  • Eğitim süresince kalacak yer temini sağlıyormusunuz?
  • Eğitim içerikleri hakkında kısaca bilgi verirmisiniz?
  • Eğitmenler konusunda ne kadar uzman kişiler?

gibi sorularımın ardından şu cevapları aldım

Eğitim ücretsiz zaten iş-kur destekli bir eğitim 6 ay boyunca sürecek ve Kadıköy şubemizde verilecek.Eğitim süresince günlük 20’tl ücret sağlanır sizlere buda aylık 400’tl gibi bir ücrete tekamül ediyor maalesef yer temini sağlayamıyoruz kalacak yer ve ulaşım sizlere ait bizler sadece eğitimi veriyoruz eğitim hafta içi 5 gün sabah 9:00 akşam 18:00 şeklinde gerçekleşecek ve ilk grupları ocak şubat gibi almayı planlıyoruz. Eğitmenlerimiz konusunda uzman kişilerdir.

şeklinde cevap aldım bu cevaplar üstüne bilişim eğitim firmasını biraz araştırdım internetten ancak pekte olumlu söylemler ile karşılaşmamama rağmen  yüz yüze bir görüşme sağlamam gerektiğini düşündüm ve  bir randevu gerçekleştirip İstanbul’a yol aldım.

İstanbul’a ikinci kez gitmeme rağmen zorlanmamıştım bilişim eğitim firmasını bulmakta sağ olsunlar güler yüzlü bir karşılama sağladılar.Ufak bir forum doldurup  Aykut bey ile yüz yüze görüşme sağladım  bana kısaca bilişim eğitim firması hakkında bilgi verip daha sonra iş-kur destekli olan bu eğitim hakkında  telefonda duyduğum standart bilgilerden bahsetti  ve sonrasında ise bir sözleşmeden bahsetti biraz sözleşmede sizlerin aleyhine 2 madde var dedi bu maddeler;

Eğitime devam zorunluluğu ve  eğitim bitiminde  sistem uzmanı olarak iş başı yapıp 6 ay  boyunca çalıştığımı gösterir bir belgenin olması .

Bu iki durum sağlanmadığı taktirde eğitimin asıl ücreti olan 5.000’tl tutarı ödemek zorunda olacağım belirtildi.Hali ile bu durumu düşünmem gerektiğini belirttim ve bir süre daha konuştuktan sonra oradan ayrıldım.Bu şartlar eğer sizlere uyuyorsa bence düşünüle bilir bir eğitim.Lakin uymuyorsa arkanıza bakmadan kaçın derim çünkü sözleşmedeki bu iki maddenin yaptırımları gerçekten çok ağır.

Sonraki yazımda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

Abdullah TAŞ

Benliğini unutmayan kendine güvenen yaptığı işten mutlu olan yenilikçi ruha sahip olan ve en önemlisi sürekli kendini güncelleyen biridir. Bilişim konusunda tecrübe edinmek edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak için çalışıyorum.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla