Icloud davası başladı

Icloud davası başladı

 

Icloud davası başladı

İnternet’te haşır neşirolup  siber güvenlik ve hack haberlerini merakla takip eden kullanıcılar bilirler 2014 yılının ağustos ayında icloud’a büyük bir darbe vuruluş ve bir çok ünlünün bulut hesapları hacker Ryan Collins tarafından çalışmıştı.Bulut hesaplarında tutulan bu denli kişisel verilen olması beni  olabildiğince çok şaşırttı ki şahsen ben bu tür fotoğrafları bulut hesaplarımda depolamıyorum  ve depolamanızıda istemem  , bütün bu olanlardan sonra  bulut hesapları ne kadar güvenilir soru gelmişti herkesin aklına  bir çok kişi bulut hesabı kullanmazken  tepkileri “o ne ya ” felanken , şimdilerde ise yine daha bir yayığın şekilde kullanılıyor.Ancak Ryan Collins için herşey bitmiş değil henüz yeni başlamakta olan bir hack davası var.

Jennifer Lawrence, Kate Upton, Rihanna, Kirsten Dunst gibi ünlü isimlerin iCloud hesaplarını hackleyerek çıplak fotoğraflarını internete sızdıran 36 yaşındaki hacker Ryan Collins için dava başlamış durumda.

2014’ün yaz aylarında 100’den fazla ünlü isme ait çıplak ve uygunsuz fotoğrafların sızdırılması olayının sorumlusu olan Collins’in ilk davası, geçtiğimiz salı günü Harrisburg Federal Mahkemesi’nde görüldü. Davada aleyhine açılan “korunan bilgisayarlara bilgi sızdırmak amacıyla yetkisiz girme” suçlamasıyla yargılanan Collins, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etti.

2012-2014 yılları arasında 100’den fazla kişiye ait iCloud ve 72 Gmail hesabını hackleyerek fotoğraflarını internete sızdıran Collins, yapılan suçlamaları kabul ettiği için ceza indiriminden faydalanacak. Hackerın ne kadar ceza alacağı ve bu cezayı hangi tarihten itibaren çekeceği henüz belli değil.

Hackerın elde ettiği bilgilerin bir kopyasına buradan ulaşabilirsiniz.

*icloud hack arşivi
Not: içerikler +18 yaş için uygundur.

 

 

Abdullah TAŞ

Benliğini unutmayan kendine güvenen yaptığı işten mutlu olan yenilikçi ruha sahip olan ve en önemlisi sürekli kendini güncelleyen biridir. Bilişim konusunda tecrübe edinmek edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak için çalışıyorum.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla