Mebbis Ders Girişi Hatası

Mebbis Ders Girişi Hatası

 

Mebbis Ders Girişi Hatası

Merhabalar değerli ziyaretçilerim bu yazımda mebbiste cuma gününden bu yana bulunan sorunu ele alıyorum   son zamanlardaki siber saldırılardan dolayı mebbis veritabanındaki bilğilerini korumak adına yurt dışı iplerden gelen bağlantıları engelledi ancak bu olaydan sonra  özel eğitim kurumların ders girişlerinde sorun yaşanmaya başladı ve 3.parti yazılımlardan otomatik olarak girişler yapılamamakta şuanda hala bu şekilde , mebbisden manuel olarak denendiğinde de aynı sorun ile karşılaşılmakta ancak  okadar sık değil, bu sorunu geçici olarak çözmek adına  yukarıda resmi paylaşıyorum sizlerle  buradaki  adımları tek tek uygulamamız gerekiyor  isterseniz bu adımları açıklayayım sizlere hemen;

Mebbis Ders Girişi Hatası

1.adım  explorer tarayıcınızı açın sağ üst köşedeki ayarlar(dişli işareti) kısmına gelin ve alttan internet seçenekleri bölümünü açın.

2.adım  açılan pencereden  ayarlar kısmına tıklayın

3.adım açılan yeni pencereden  ‘otomatik olarak’ olan ayarı ‘web sayfasını her ziyaret ettigimde’ olarak değiştirmeniz yeterli olur .

Abdullah TAŞ

Benliğini unutmayan kendine güvenen yaptığı işten mutlu olan yenilikçi ruha sahip olan ve en önemlisi sürekli kendini güncelleyen biridir. Bilişim konusunda tecrübe edinmek edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak için çalışıyorum.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Hayri
    20 Nisan 2016 at 14:53
    Cevapla

    Tarayıcı geçmişini de temizlemeyi unutmayalım.

Bir cevap bırakın
Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla